O nás

Historia

Spoločnosť Ability s.r.o. bola založená v roku 2003 pánmi Ing. Petrom Dvorským a Ing. Milanom Ťahúňom, ktorí túto spoločnosť vedú dodnes.

Jednou z prvých činností bolo vykonávanie simulácie liatia odliatkov pomocou softvéru PAM-CAST pre slovenské a české zlievarne. Postupne pribúdali ďalšie činnosti ako apretácia, kontrola a balenie odliatkov pre kooperujúce zlievarne.

Významným medzníkom bol rok 2005, kedy spoločnosť Ability s.r.o. prevzala zlievareň hliníkových odliatkov firmy Elba, a.s. s 11 zamestnancami a ročnou výrobou 80 t odliatkov.

Pre rozšírenie technologických možností a zvyšovanie kvality výroby firma Ability s.r.o. postupne investovala do kúpy nových pecí, do nového jadrovacieho stroja, do nových kokilových a vysokotlakových odlievacích strojov, do mechanického opracovania a do prístroja na spektrálnu analýzu.

V neposlednom rade treba spomenúť kúpu novej výrobnej haly s výrobnou plochou 2500 m2 pre umiestnenie nových technológií. V dnešných dňoch spoločnosť Ability s.r.o. odlieva odliatky z hliníkových zliatin tromi technológiami, ponúka komplexné riešenia od návrhu technológie liatia cez výrobu náradia až po dodávku opracovaných odliatkov, dodáva vysokokvalitné opracované odliatky, svoje výrobky umiestňuje na náročných trhoch západnej Európy.

Takto sa spoločnosť Ability s.r.o. zaradila medzi významných slovenských výrobcov hliníkových odliatkov pripravená splniť aj tie najnáročnejšie želania zákazníkov.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.